מזקקת פלטר / הסיפור שלנו

מזקקת פלטר היא מזקקת בוטיק, מהראשונות בארץ. המזקקה מהווה נקודת חיבור בין מסורת רבת שנים של זיקוק אלכוהול ובין הפירוש העכשווי והראשוני שאנחנו נותנים לו, תוך שימוש בחומרי גלם מקומיים ואיכותיים. זהו ייצור אלכוהול של עולם חדש, השומר ומכבד את הקווים המנחים של עולם האלכוהול  המסורתי.

המזקקה הוקמה בשנת 2013 ע"י טל וניר פלטר בשיתוף עם מומחי האלכוהול יוסי בוזנח וטל חוטינר.

הכל התחיל מתמר. טל וניר קיבלו משלוח תמרים מהערבה, הסתקרנו והחליטו לנסות ולזקק את חומר הגלם. התוצאה הייתה טובה וייחודית, הם פנו לטל חוטינר ויוסי בוזנח על מנת לקבל את דעתם. החיבור הטבעי שנוצר הוליד שותפות מיידית. ניר וטל יצאו מיד לצרפת, למסע חיפוש אחר מזקקה. הם מצאו שם את האחת, מזקקה ששימשה במשך 45 שנים לזיקוק קוניאק עבור בתי הקוניאק המובילים בצרפת.

המזקקה נראית ופועלת כמנורת קסמים, בעלת מבנה כדורי וצוואר קצר יחסית. אלה נועדו לשמר את המרקם, הריח וטעמי חומר הגלם. שיטת עיבוי האדים היא שיטה מסורתית שנקראת בסקוטלנד worm tube, אשר מייצרת עיבוי אדים מהיר, כך שחומר הגלם המקורי לא מאבד עוד טעמים. הזיקוק נעשה באופן ידני ובכמויות קטנות, דבר המתאים בדיוק לסגנון הייצור של פלטר.

THE OLD LIZZIE. למשפחת פלטר יש מסורת ארוכה של זיקוק. בשנת 1920, עם תחילתה של תקופת היובש בארה"ב, שני האחים הבוגרים במשפחה, לו וחי, יצאו למסע מדטרויט ללוס אנג'לס. הם נסעו במכונית פורד מודל טי אשר כונתה  OLD LIZZIE ובתוכה מזקקה קטנה ליצור אלכוהול ביתי. מאז, המשפחה עסקה בייצור ומכירת אלכוהול במשך שנים רבות.

אנחנו שמחים להיות ממשיכי דרך ולהביא פירוש משלנו לייצור משקאות אלכוהוליים: ברנדי תמרים, ג'ין, ערק, או דה ווי, ברנדי תפוחים וויסקי סינגל מאלט,  תוך שימוש בחומרי גלם מקומיים, תפוחי פינק ליידי, ענבים ותמרי מג'הול.

סינגל מאלט ישראלי. חומר הגלם הופק במבשלת הבירה אלכסנדר. לאחר שהגיע אלינו, עבר זיקוק קפדני ומעודן. אנחנו מקפידים על שמירת טמפרטורת זיקוק נמוכה ככל האפשר, אשר תבטא את מאפייני חומר הגלם בצורה הטובה ביותר. תוצאת הזיקוק היא סינגל מאלט וויסקי, שקוף, ריחני וטהור. בעל מרקם מלא ומעט שמנוני. מאופיין בארומה  נפלאה של דגני בוקר טריים עם מעט פרי הדר ומעט פרחוני.

הוויסקי מיושן בשילוב חביות ייחודי, חבית ברבן מקורית, חבית קוניאק בת עשר שנים וחביות יין בנות חמש שנים ומעלה. כל חבית מעניקה לוויסקי רובד נוסף של טעמים.