Press

גל גרנוב | וויסקי ישראל | אוקטובר 2017

בבואי לטעום ויסקים צעירים, אני תמיד מצפה לגרוע מכל, תזקיק לא מהודק, קצת מחוספס, וכו'. והאמת טרם הטעימה לא ידעתי למה לצפות, ויש לומר שהופתעתי לטובה!

סה"כ לויסקי בן 3 מדובר על תזקיק מאוד נעים לשתייה: מתקתק ונעים, מהודק ובלי מחלות ילדות ו OFF NOTES. ניכר שבחירת חביות היין היתה מושכלת, ולמרות שיש השפעה ברורה של יין, האיזון נשמר, והיין עידן יפה את התזקיק הצעיר. סה"כ – מפתיע לטובה, ויופי של ויסקי ללגימה! נקווה שבפלטר ימשיכו את העבודה הטובה, ויזקקו יותר, ליצירת סטוק מגוון יותר, עם חביות ופרופילים נוספים. סה"כ יש פוטנציאל מצוין לויסקי ישראלי משובח. ימים יגידו!

לכתבה המלאה

איציק שאשו | בלייזר | אוקטובר 2017

האמת? אם יש משהו שיותר מבאס מתרבות האלכוהול הישראלית, זה להתבכיין על תרבות האלכוהול הישראלית. כלומר, על העובדה שהיא כמעט לא קיימת. נכון, הצריכה הלאומית השנתית כאן מזכירה את התצרוכת בגני הילדים במזרח ומערב אירופה, והרצון שלכם לצאת ולשתות בחוץ מתנגש לפעמים עם השאיפה לא לפוצץ חצי משכורת על כמה דרינקים, אבל באמת שלא הכל שחור.

זה עבד מעולה. את חומר הגלם לוויסקי (מה שנקרא Wash) סיפקה מבשלת אלכסנדר המצוינת בפני עצמה, הזיקוק הכפול התבצע בדוד אלמביק, והיישון היה אפילו יותר מורכב מזה: שנתיים של יישון בנפרד בחביות שפעם הכילו ברבן אמריקאי, ובכאלה שפעם היו מלאות ביין המקומי של הפלטרים, ואחר כך מיזוג לחביות ברבן אחרות, להמשך יישון של שנה נוספת. הלוקיישן הנבחר ליישון היה לא פחות מבונקר סורי שהפלטרים גילו בשטח היקב שלהם, ושסיפק יופי של תנאים כמו 1,000 מטר מעל פני הים. התוצאה היא סינגל מאלט בגוון ענברי עמוק, קצת מתקתק, עם סיומת ארוכה ו-46% אחוזי אלכוהול, שהספיק כדי למלא 1,000 בקבוקים שכמעט כולם כבר הגיעו השבוע לאלו שהאמינו בהם לפני שלוש שנים.

 

לכתבה המלאה

מירה איתן | סנהדרינק | אוקטובר 2017

מאחורי כל יצרן אלכוהול יש סיפור טוב, רק שחלק מהסיפורים כל-כך עתיקים שלעולם לא נדע מהו אחוז האמת ומהי המציאות. מירה איתן על הסינגל מאלט הראשון של מזקקת פלטר

הוויסקי של פלטר מיושן בשילוב חביות ייחודי: חבית ברבן מקורית (First Fill) וחביות בנות חמש שנים ומעלה שהכילו לפני כן יין, כאשר כל חבית מעניקה לוויסקי רובד נוסף של טעמים. לאחר תקופה בת שנתיים, התמזגו התזקיקים וחברו לחביות ברבן (First Fill) להמשך יישון למשך שנה. לצורך אחסון החביות מצאו אנשי המזקקה פתרון מקורי, שכנראה יספק רובד נוסף לסיפור האגדתי בעוד כמה עשרות שנים. מעל היקב, בגובה של כ-1000 מטר מעל פני הים, נמצא בונקר סורי משנות החמישים, אותו הם הפכו השניים .למרתף הוויסקי שלהם

לכתבה המלאה

נמרוד שיין | סנהדרניק | אוקטובר 2016

נמרוד שיין מארח אצלו בסוכה שבעה אושפיזין – שבעה דרינקים שונים, דרינק לכל יום, שאת כל אחד מהם יהיה גם לכם כיף לאשפז.

נתחיל דווקא בעראק מקומי נפלא. לזכותו של העראק של פלטר צריך לומר שהוא כל-כך עדין וארומטי, שאתה לא יכול שלא להתעניין בבקבוק היפה, שכרגע יצא מהמקרר. הסיפור של העראק הזה הוא משהו ששווה להרחיב עליו בהזדמנות. אולי זו המזקקה המיוחדת שהביאו ניר וטל פלטר מצרפת, מן יצור אגדתי א-לה-צ'יטי-צ'יטי-בנג-בנג, אולי זה האוויר של עין זיוון, אבל אין כל ספק שעראק עם כל-כך הרבה אינטליגנציה רגשית לא שתיתם בחיים שלכם.

לכתבה המלאה 

טל גנץ | סנהדרניק | אוקטובר 2016

המיקסולוג טל גנץ הפך את הסוכה הפרטית שלו לבר מאובזר ומשקשק לכם קוקטיילים שווים מארבעת המינים.

כיום נחשב המג'הול למלך התמרים. מזקקת פלטר לקחה את תמר המג'הול ויצרה ממנו ברנדי נהדר. הנוזל המופק מהפרי עובר זיקוק דודי כפול ולאחר יישון של שנתיים בחביות עץ אלון צרפתי הופך לברנדי משובח. המשקה הים-תיכוני הזה ישתלב באופן נפלא בתוך קוקטייל מגניב שתפור על החג הזה.

לכתבה המלאה 

איתי גלייטמן | הארץ | יוני 2016

איזה יין שותים כשכל כך חם?

בניגוד לעמדה הרווחת, החום לא אמור להכתיב את צבעו של היין שמתאים לשתות עכשיו, אלא את סגנונו ואופיו. השבוע: אילו יינות לבנים כדאי ללגום בחודשים הקרובים.

הסוביניון בלאן של יקב פלטר, שמציג בעקביות מופתית סגנון חד ופריך, הוא ללא ספק אחד היינות הכי ראויים לתואר נגמע־בלגימה־אחת שמיוצרים בישראל. המהדורה של 2015 היא אחת הטובות שטעמתי מהיקב. חמיצות נפלאה ושורטת, מתח גבוה מהפתיחה ועד לסיומת, טעמי הדרים טובים ובעיקר קלות שתייה מעוררת השתאות, שאמנם באה על חשבון מורכבות, אך הופכת את היין לכזה שכיף לצרף לצידנית לים.

לכתבה המלאה

ליבי שפרלינג | מוסף הארץ | ינואר 2016

המזקקה הישנה מצרפת מייצרת ג'ין רענן בעין זיוון

לפני כשנתיים נסעו האחים טל וניר פלטר לקוניאק לתור אחר מזקקה שתענה על הצרכים של הבייבי החדש. לאחר מסע חיפוש מעמיק, הם נתקלו במזקקה בת יותר מ-50 שנים, ששימשה במשך שנים לייצור קוניאק לרמי מרטן, מרטל ואוטארד. הם הביאו את המזקקה לעין זיוון, הרכיבו אותה בעצמם. עד שלברנש הצרפתי הישיש שהיה בעליה הונפק דרכון (שכן זה מעולם לא עזב את הכפר בקוניאק) המזקקה כבר החלה לגרגר ולזקק במרץ.

"בשנים האחרונות", הם מסבירים, "יש גידול בצריכה של קוניאק בעולם אז היצרנים הגדולים מממנים למזקקים הקטנים שלהם, שכזה היה גם הבחור המבוגר שלנו בקוניאק, החלפה מהמזקקות הקיימות למזקקות חדשות וענקיות של 2,500 ליטרים, הכל כדי לעמוד ביעדים", אומרים בוזנח וחוטינר על ההזדמנות להביא ארצה מזקקה ותיקה מקוניאק. "המזקקה שלנו היא מזקקה של 300 ליטר שהיתה יצוקה בתוך בטון".

לכתבה המלאה

יאיר גת | ישראל היום | נובמבר 2015

הוויסקי העברי הראשון

מתוך המזקקה שיובאה מחבל קוניאק זלג באיטיות נוזל שקוף, בירה מזוקקת בעוצמה של יותר מ־70 אחוזי אלכוהול. לא יכולתי להתאפק וגנבתי כוסית. אי אפשר לשתות את זה, אבל ברור שמדובר בזיקוק נקי, מדויק ואיכותי. מבעד לאדי האלכוהול היה אפשר להבחין במעט ריחות פרי ופרחים, ולמרות האלכוהול הגבוה גם החך שלי הגיב בחיוב. טעמתי גם את הוויסקי מהזיקוק הראשון, סמיך יותר ועשיר בריחות שמרים ולחם קלוי, והבנתי מדוע במשך שנים התייחסו לזיקוק כאל סוג של קסם. תהליך שבו לוקחים חומר מסוים, משנים את התכונות שלו כמעט לחלוטין והופכים אותו למשהו אחר לגמרי. בסיומו של הזיקוק השני ידולל הוויסקי במים, ייכנס לחביות ויבוקבק בעוד כמה שנים כסינגל מאלט הישראלי הראשון, אף שגם על התואר המחייב הזה יש השגות.

לכתבה המלאה 

ראובן כהן | אתר כיפה | ספטמבר 2015

איזה יין לבחור לחג?

קומולוס הינו שם של ענן ערמתי בשמיים המוריד ממטרים, או בשמו היומיומי – ענן כבשה. השם מגיע מחיבור יקב מטר לעולם המטאורולוגיה, ומהקירבה הגאוגרפית להר אביטל או בערבית תל אבו-נידא (אבי הטללים) שם לפי המסורת קבור השייח' אבו נידא שייחסו לו יכולות מאגיות להורדת גשמים. זהו בלנד אדום של קברנה סוביניון, מרלו וקברנה פרנק שגדלו בגליל העליון ובהרי ירושלים . היין התיישן 14 חודשים בחביות עץ המראים נוכחות משמעותית לאורך כל הלגימה. באף ניחוחות של פרי שחור ועץ קלוי. יין כבד במובן הטוב של המילה, מתאים מאוד לארוחת חג מלאת בשר ופחמימות.

לכתבה המלאה

דוד הירשפלד | סנהדרינק | ספטמבר 2015

האחד שלי: פלטר גוורצטרמינר

שנים שאני שונא גוורץ. בעיקר בגלל השאלה המפורסמת של כל בחורה שיצאה לבר בישראל. אפילו היתה לי חולצה מודפסת עם הכיתוב "אין גוורץ!". יש מעין מבט כזה על בחורה שאתה מיד יודע שהיא עומדת לשאול אם יש גוורץ. זה אותו המבט שיש לגברים שחושבים שיין יגרום להם להיראות מתוחכמים והם מיד מזמינים קברנה בגלל שהוא קליל או קיאנטי בגלל שזה אחלה זן.

לכתבה המלאה

יאיר גת | ישראל היום | ספטמבר 2015

 חוויה מזקקת

זיקוק הוא סוג של כישוף.תהליך שהופך חומרים יומיומיים כמו שעורה, פירות ואפילו תפוחי אדמה לנוזלים משני תודעה. סיורים במזקקות בעולם חושפים ברוב המקרים רק חלקים מהקסם. אפשר לראות בהם מצגות היסטוריות, ללמוד על איכות חומרי הגלם ותהליכי הייצור, לסייר בחדרי החביות ולצפות מטווח ביטחון בדודי הזיקוק – אבל את הפרטים הקטנים מקפידות המזקקות לשמור קרוב מאוד לחזה. למזלי, חלק מהשותפים במזקקת פלטר, שנמצאת בקיבוץ עין זיוון ברמת הגולן, נמנים עם חבריי הטובים ביותר, והם נתנו לי הזדמנות להציץ אל עולם הזיקוק מקרוב מאוד. נסעתי איתם לרמת הגולן כשבמושב לצידי חבית ברבן שנועדה ליישון וויסקי, טעמתי משקאות שזה עתה טיפטפו מהמזקקה ותיפקדתי כזבוב על הקיר בפגישה שבה למדו המזקקים מרמת הגולן מה זה ג'ין ואיך אפשר לעשות אותו.

ראובן כהן | אתר כיפה | מאי 2015

ביקורת יין: לובשים ושותים לבן

יקב מטר הוא למעשה האח הכשר של יקב פלטר השוכן בקיבוץ עין זיוון. זהו יקב בוטיק המייצר יינות עילית, ומנוהל ביד רמה של טל וניר פלטר- אנשים מן הסוג שתרצו תמיד להיות לידם, אנשי עבודה נטולי פוזה, מלאי קסם אישי, ושקועים ברצון להכין יין טוב ללא פשרות.  אם אתם ברמת הגולן ויש לכם זמן פנוי- תאמו לעצמכם סיור וטעימות ביקב, שווה כל רגע.

שנין בלאן 2013: מקור הזן בעמק הלואר שבצרפת. זהו זן אשר מאופיין בארומות של חמאה, דבש, חציר ומינרלים. שנין בלאן הוא ענב בעל חומציות טבעית גבוהה, שמאפשרת להפיק ממנו יינות מגוונים. בטעימת היין ניתן היה להרגיש בטעמי הדרים, חמוציות, יין עדין אך לא מתחנף, בעל סיומת בינונית ונעימה.  בהחלט יין נפלא לארוחת החג, ועכשיו כשהוא כשר-  הזדמנות מצוינת לשים על שלחן החג.

לכתבה המלאה

רונית ורד | מוסף הארץ | פברואר 2015

היקום של פלטר מתרחב

העבודה במתחם יקב פלטר, היקב שהקים טל פלטר עם שובו מאוסטרליה ב–2001, לא פוסקת לרגע. המקרר שבו מתיישנות הגבינות הקשות שוכן במבנה הצמוד לזה של היקב, ובאותו אולם גבה תקרה מיוצרים ומתיישנים גם יינות יקב מטר, המותג הצעיר והכשר של היקב הוותיק (לפני כמה חודשים, סמוך להשקת סדרת היינות הראשונה של היקב החדש, פגע במבנה פגז תועה של טנק סורי. צא וראה עד כמה נפלאות ומוזרות הן דרכיו של עולם ובוראו, טוענים מאז שתיינים, ליצנים ואפיקורסים גמורים. במשך 14 שנה מייצר אדם יינות לא כשרים, ואז כשהוא נכנע לתכתיבי השוק, שהרי קשה לשרוד בעולם היין הישראלי ללא יינות כשרים מתאימים לשיווק ברשתות הגדולות, נופל הפגז דווקא על היקב הכשר.
המונומנט הבולט ביותר בחלל הוא מזקקה כבירת ממדים, בת דמותה רבת ההוד של מנורת הקסמים של אלאדין, שמעל לועה מיתמר ענן אדים. להרפתקאות הזיקוק, התוספת האחרונה ליקום הפלטרי המתרחב, שותפים גם אנשי האלכוהול יוסי בוזנח וטל חוטינר. את ניסיון הזיקוק הראשון.

לכתבה המלאה

ניר קיפניס | גלובס | פברואר 2015

תזקיק נוף מולדתם 

למה תמרים?

בוזנח: "מאחר שתמרים גדלים לרוב במדינות מוסלמיות, נשאר התמר כמעט הפרי היחיד שמעולם לא עבר זיקוק. זה די יוצא דופן בעולם שיש בו תזקיקים כמעט מכל דבר. זה גם מתאים לישראל, שיש בה הרבה תמרים, וגם השיקול הכלכלי נכנס כאן: וודקה או וויסקי אפשר לקנות בכל מקום, אבל תייר שיתקל בתזקיק תמרים ויודע שיוכל לרכוש אותו רק כאן, ירצה לקחת איתו מהדיוטי פרי בקבוק למזכרת מתוצרת ישראל".

לכתבה המלאה 

נענע 10 | אוקטובר 2014

נתראה עוד 3 שנים

במפעל ישן בעין-זיוון נבנתה מזקקה ראשונה מסוגה בישראל. טל חוטינר וטל פלטר החליטו שהם יהיו הראשונים שיזקקו וויסקי סינגל-מאלט כחול-לבן והמבנה על גבול סוריה מתאים בדיוק לכלים העצומים שנדרשים למלאכה. את המזקקה הם קנו במלואה בצרפת – כלי נחושת אדירים ששימשו לפני 50 שנה לזיקוק של קוניאק. אחרי לא מעט תלאות, התחילו השניים השבוע להכין את השיכר הסקוטי המוכר שיהיה מוכן עוד 3 שנים. ושם המותג? "ריפט וואלי", על שם השבר הסורי-אפריקאי שעובר ממש ליד.

לכתבה המלאה 

 

יאיר גת | ישראל היום | ספטמבר 2014

יקב פגז

היינות הנקיים והמדויקים של יקב פלטר, שנעשים מענבים הגדלים ברחבי הארץ, רכשו להם לא מעט אוהדים מאז שהוקם היקב בשנת 2001, אבל ליקב ישראלי, איכותי ככל שיהיה, קשה מאוד לצמוח, בעיקר לייצא, ללא תעודת כשרות. בפני פלטר עמדו שתי אפשרויות: ללכת בדרכם של יקבים איכותיים כמו קסטל ופלם ולהפוך לכשרים עם כל המגבלות הכרוכות בכך, או ליצור מותג כשר וחדש. טל פלטר, אדם שמסוגל להקים יקב בזמן שייקח לכם לקרוא את המדור הזה, החליט ללכת על האפשרות השנייה, והתוצאה היא מטר. מותג חדש של יינות כשרים ששומרים היטב על רוחו של היקב האב, ושכמו שאני מכיר את פלטר – שום פגז של טנק סורי לא יצליח לעצור.

לכתבה המלאה 

טל חוטינר | סנהדרינק | ספטמבר 2014

טל חוטינר ויוסי בוזנח נסעו לרמת הגולן ופגשו שד טזמני שהקים יקב כשר שנפגע מפגז סורי טועה. מבולבלים? תקראו את הכתבה ותבינו הכל.

לפני כמה חודשים הגענו, האדון בוזנח ואנוכי, לעין זיוון. הבטחנו לטל פלטר שנגיע בבוקר. קפה קטן לפני שיצאנו, יציאה לדרך, עוד קפה קטן בכביש 6, ואז ישר ודי מהר לצפון הגולן. השעה הייתה בערך 11:00 בבוקר, כלומר די מוקדם להיות בעין זיוון. איך שחנינו ראינו בזווית העין משהו תזזיתי כמו שד טזמני רץ ממקום למקום וקורא לנו לבוא לראות משהו. התרחקנו כמה עשרות מטרים מיקב פלטר בתוך המתחם ואז הכריז השד הטזמני, הידוע יותר בשמו המקורי – טל פלטר, "זה היקב הכשר. הקמתי אותו היום בבוקר". מי שמכיר את האיש יודע שאם הוא לא רץ ועובד הוא עושה ילדים או יין.

לכתבה המלאה

 

יאיר גת | ישראל היום | ספטמבר 2014

מטר, שנין בלאן 2013

אחת הדרכים הראויות בעיניי לפתוח שנה חדשה היא להכיר יין חדש מיקב חדש. יקב מטר, שהשיק השנה את הבציר הראשון שלו, הוא מיזם היין הכשר של יקב פלטר, שאת חיבתי ליינות הלבנים שלו הבעתי כאן יותר מפעם אחת. היין נעשה מענבי שנין בלאן שגדלו ליד מצפה רמון ויש לו ריחות מאופקים של פירות לבנים, פרחים ואגוזים. המרקם שלו נעים, הטעמים מאוזנים והסיומת מלוחה מעט. כשר.
בסך הכל, היתה שנה לא רעה. מעט יותר צנועה מקודמותיה. עם פחות השקות גרנדיוזיות ומפגני עוצמה של יקבים. המצב, אתם יודעים. למרות זאת, לטעמי לפחות, זו היתה שנה מעניינת.
לכתבה המלאה

אנשיל פפר | מוסף הארץ | אוגוסט 2013

היינות הישראלים המעולים שלא יקרעו לכם את הכיס

קל לערוך רשימה של יינות ישראלים חדשים מומלצים לשנה החדשה. אם האיכות היתה הקריטריון היחיד, המלאכה היתה קשה בהרבה, אבל ברגע שמסתכלים על תג המחיר ועל התמורה למחיר, הרוב הגדול נושר בצד הדרך ושתי הרשימות, עם 12 יינות בכל אחת, רשימה אחת סולידית והשנייה יוקרתית מעט יותר, מסתדרות כמעט מעצמן. ברשימה הראשונה יינות שעולים עד 100 שקל, ובשנייה בעיקר יינות יקרים יותר אבל גם כמה יינות לבנים או ורודים טובים במיוחד שמטבעם הם זולים יותר מן האדומים.

פלטר, טריו 2011. אחת ההפתעות של השנה. בלנד בורדולזי של קברנה סוביניון, מרלו וקברנה פרנק, עם טעמים אדמתיים עמוקים וארומה מתובלנת שלגמרי מספקים את הסחורה בתמורה למחיר שפוי ביותר.

לכתבה המלאה

עמוס רביד|פורטל בקבוק | מרץ 2013

פאנל טעימות בקבוק יוצא לדרך. נושא הטעימה הראשונה של הפאנל הוא יינות שיראז/סירה ישראליים ובלנדים מבוססי הזן. השיראז הגיע לכאן המחצית שנות ה- 90 והספיק כבר להתקבע בתודעה. הוא אמנם רק הן האדום הרביעי בגודלו אבל מתפתח בעקביות ואיכות היינות המופקים ממנו גבוהה. רבים מאמינים שהשיראז הוא התקווה הישראלית.

פלטר, T סלקשן שיראז 2009 .גוון טוב מאוד, סגול עז, צעיר ועוצמתי. באף הוא עשיר מאוד, אבל יחד עם זאת מאופק ומדויק. מורכב ואופייני לזן עם ניחוחות של בשר מעושן, דיו, אקליפטוס עדין ומנטה ברקע. גם הפה מעולה עם גוף בינוני עד מלא ואלגנטיות יפה, טאנינים מצוינים, פרי טוב מאוד ומרוכז אך לא בשל מידי ועם איזון מצוין. יין מעולה.

לכתבה המלאה

שגיא קופר | המרקקה היומית | ינואר 2013

יינות יקב פלטר: דיסוננס לבן אדום

יש כאן עניין סגנוני מובהק, שאני חייב להצדיע לו: מי שאוהב את הסגנון הזה פשוט יתאהב ביינות של פלטר; סגנון של יין בעל חמיצות גבוהה, מדויק מאוד ומהודק, שלא ממהר להתחנף או להחמיא לשותה אותו. זאת לא שאלה של אלגנטיות, אלא יותר אמירה סגנונית, ברורה ועניינית.

לכתבה המלאה 

אלון גלאון | האתר התוסס | נובמבר 2012

יקב פלטר

היינות הלבנים של היקב הם מעולים, הסוביניון בלאן הוא אחד הטובים בארצנו אם צריך להרכיב חמישייה של יינות סוביניון בלאן הטובים בארצנו הוא צריך להימצא ברשימה. כבין הראשונים שהחלו עם הסגנון הזה של הסוביניון בלאן ללא חבית ובעל אלכוהול נמוך הוא מצדיק את המסורת. היינות האדומים של היקב הם יינות עם נוכחות עזה של פרי ועץ מה שלרוב קוראים "לחובבי הז'אנר". עם זאת הם עשויים ברמה הגבוהה ביותר, אחוז האלכוהול שלהם ירד במעט לעומת שנים קודמות (לא ביררנו אם זאת השנה או הכרם או הניסיון) וחומציות מתבטאת יפה יותר. לאחר כמה ימים כשהבקבוק היה פתוח היינות התעדנו מהמתקפה הראשונית. אלו מסוג היינות שאם אתה אוהב אותם צעירים זהו סגנון היין שאתה אוהב ועם זאת עושים חשק לטעום בהזדמנות בקבוק מתיישן של היקב.

לכתבה המלאה 

מירה איתן | נענע 10| מאי 2012

זני ענבים: פינו נואר

פינו נואר 2009 T – selection, יקב פלטר – פינו נואר מקומי (100% זני) המגיע מיקב הבוטיק פלטר. מקורם של הענבים בכרם הרוח, בצפון רמת הגולן, בו קיימים תנאי אקלים נוחים להתפתחות אידאילית ליין משובח מזן זה. לאחר בציר ידני ותסיסה בחר היינן, טל פלטר, ליישנו 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. התוצאה היא יין עשיר בארומות אדמתיות וטעמים פירותיים של אוכמניות כחולות. בעל סיומת רכה ועגולה, ויתאים להגשה לצד מנות טלה עסיסיות. מחיר: 160 ש"ח.

לכתבה המלאה

דניאל רוגוב | מוסף הארץ | יולי 2011

ביקור ביקב פלטר בקיבוץ עין זיוון שברמת הגולן

טל פלטר, שלמד ייננות ועבד ביקבים שונים באוסטרליה, מפיק יינות מענבי קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק, שיראז, פטי ורדו, גרנאש, טמפרניו, סמיון, סוביניון בלאן, גווצטרמינר ושרדונה – רובם מהגולן והגליל העליון, מקצתם מהרי ירושלים.

היקב, שהוא ללא ספק אחד הטובים בארץ ואחד מארבעת היחידים כאן המפיקים יין מבעבע בשיטת שמפנואז, מוציא יינות בשתי סדרות: T-Selection ופלטר. זה עתה יצא גם יין הדגל החדש שלו, "I", מבציר 2008. התפוקה הנוכחית עומדת על כ-85 אלף בקבוקים בשנה, וכל יין חדש שטעמתי בביקורי האחרון זכה בקלות בציון 90 נקודות ומעלה.

לכתבה המלאה 

דניאל רוגוב | הארץ | מאי 2010

יינות מיקב פלטר: חלק כמשי

יקב פלטר נוסד ב-2002 במושב צופית שבמרכז הארץ, ומשנת 2005 הוא שוכן בקיבוץ עין זיוון שברמת הגולן. היינן טל פלטר, שלמד ייננות ועבד בכמה יקבים באוסטרליה, מייצר את היינות מענבי קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק, שיראז, פטי ורדו, גרנאש, טמפרניו, סמיון, סוביניון בלאן, גוורצטרמינר ושרדונה – שרובם נבצרים בגולן ובגליל העליון ומיעוטם בהרי ירושלים. פלטר הוא אחד מארבעה יקבים המייצרים יין מבעבע בארץ, ומשווק את יינותיו בשתי סדרות, סדרת הדגל T-Selection ופלטר. בתוך כשנה יוציא היקב יין-דגל חדש, שייקרא "I" (ראו למטה). הייצור הנוכחי הוא 80 אלף בקבוקים בשנה.

לכתבה המלאה 

מירה איתן | גלובס | פברואר 2009

יין – הרמה של הגולן

בעין זיוון שבצפון רמת הגולן נמצא יקב הבוטיק פלטר, החל מבציר 2005. בשנת 2001 חזר טל פלטר ממערב אוסטרליה, שם למד ייננות וגידול גפן היין. באוסטרליה גילה תרבות שתיית יין יומיומית ותפיסה שהתאימה לו ליישום בארץ. פלטר החליט לייצר יינות איכות במחיר נגיש יחד עם סדרת דגל ייחודית. עם חזרתו לארץ התחיל לייצר יין במושב צופית, ולאחר שלוש שנות פיילוט, חבר אליו אחיו ניר כשותף, והם גיבשו יחד תוכנית עסקית ודרך פעולה לבניית המותג. הם החליטו לעזוב את השרון לטובת רמת הגולן ויתרונותיה (גובה, אדמה ואקלים), להפוך ליקב עצמאי ולהגדיל את כמות ייצור היין.

לכתבה המלאה

שלמה פפירבלט | כלכליסט | מאי 2009

מהו יקב הבוטיק הטוב בישראל 

אחד הזינוקים המרשימים ביותר בתחום היקבים הקטנים. אחרי התחלה קצרה במושב צופית בשנת 2002, שם היה למשפחה משק שגידל פרחים, עבר היקב לקיבוץ עין זיוון ברמת הגולן, ונהפך בתוך זמן קצר לאחד המאורות הגדולים של היין האיכותי בארץ. היינן טל פלטר, שלמד שנתיים וחצי גפן ויין וגם צבר ניסיון מעשי באוסטרליה, עושה משורה ארוכה של זנים בקבוקים רבי דמיון ויופי, עם נגיעה אישית שאין לטעות בה. שותף לו ביקב אחיו הצעיר ניר, העוסק בניהול ובשיווק, ועוזרים להם שאר בני המשפחה, האב סם, עורך דין ונוטריון, והדוד מיטש, עורך דין בדימוס. הבציר הראשון של היקב נתן כ־4,000 בקבוקים, ובשנים האחרונות היתה תפוקת היקב כ־35–40 אלף בקבוקים. התוכניות מדברות על מעבר למקום מרווח יותר ברמת הגולן ועל הגדלת הייצור ל־50–80 אלף בקבוקים בשנה. נקווה שהגידול המהיר לא יקלקל את הקסם שנוצר סביב היין בשנים האחרונות.

לכתבה המלאה 

דניאל רוגוב| הארץ |דצמבר 2009

עשרת היינות המצטיינים של 2009

פלטר, קברנה סוביניון, Selection-T, 2006: יין בעל נוכחות נדיבה של עץ המשקפת את 20 החודשים שבהם התיישן בחביות עץ אלון צרפתי חדשות. טעמו כמעט מתקתק בשל תכולת אלכוהול של 15%. צבעו נופך כהה, עם טאנינים קטיפתיים המאזנים את העץ. עם פתיחתו בכוס נחשפים טעמי דומדמניות שחורות ודובדבנים שחורים לצד רמזים לזפת ותבלינים. בגימור הארוך מאוד עולה רמז לטבק לעיסה מתוק. לאחר שהייה בכוס, היין חושף אלגנטיות שרירית. מהנה עכשיו אך יהיה במיטבו בשנים 2011-2015. 150 שקלים. ציון: 93

לכתבה המלאה 

דניאל רוגוב |הארץ | יוני 2007

טל פלטר מעדיף לעשות דברים בדרכו ביקב שלו בקיבוץ עין זיוון, ולכן יש ערך מוסף ליינותיו האיכותיים, המשקפים את אישיותו ואת תפישת עולמו

ביקב פלטר, שייסד היינן טל פלטר בקיבוץ עין זיוון שבגולן ב-2002, מיוצרים יינות מענבים מובחרים שנבצרו בגולן, בגליל העליון ובהרי ירושלים. היקב מייצר כ-35 אלף בקבוקים בשנה בשתי סדרות: T-Selection ופלטר, והוא אחד משלושה יקבים בארץ שמייצרים יין מבעבע. פלטר מעדיף לעשות דברים בדרכו ולכן יש ערך מוסף ליינותיו האיכותיים, המשקפים את אישיותו ואת תפישת עולמו.

לכתבה המלאה